Lyžovačka a snowboarding v Tatrách - Tipy na aktivity - hotel Lesana***

Zimné zážitky vo Vysokých Tatrách

Zima s hotelom Lesana***

Najkrajšiu lyžovačku na Slovensku zažijete iba vo Vysokých Tatrách. Tú vám ponúkajú tri špičkové strediská: Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso a Starý Smokovec, ktoré si zamilovali všetky generácie. Určite sa oplatí ich spoznať. V zimnom období tu nájdete 24 kilometrov vždy upravených zjazdoviek, 5,5 kilometrovú prvotriednu carvingová trať so šírkou až do 60 m, sneh minimálne 5 mesiacov v roku, prekrásne prostredie alpského charakteru a netradičné atrakcie sú zárukou dovolenky, na ktorú len tak ľahko nezabúda.

Tipy na aktivity v Tatrách v zime - hotel Lesana***

Zimné aktivity na Skalnatom plese

Tatranská Lomnica ako jedno z najstarších lyžiarskych stredísk s najmodernejšou 15 miestnou lanovkou vás vyvezie do východiskového bodu Srdca Tatier, na Skalnaté pleso. Vyhliadková veža na Skalnatom Plese vás ohúri výhľadom na druhý najvyšší štít na Slovensku (Lomnický štít dostupný lanovkou). Stredisko zároveň ponúka takmer 6 km menej náročných zjazdoviek, čo ocenia najmä rodiny s deťmi. Lomnické sedlo svojou atraktivitou priťahuje okrem bežných lyžiarov, freeriderov, milovníkov adrenalínu aj individualistov. S moderným zasnežovacím systémom vám sneh v tomto stredisku rozhodne nebude chýbať. Pre rodiny s menšími deťmi na Skalnatom plese nájdete skvelý indoor fun park KAMZÍKOVO.

Sánkovačka na Hrebienku

Najstaršie turistické centrum Starý Smokovec je dopravným uzlom mesta Vysoké Tatry. Na Hrebienok – východiskový bod mnohých turistických trás sa vyveziete pozemnou lanovkou zo Starého Smokovca do výšky 1 272 m.n.m. pohodlne za 7 minút a prekonáte výškový rozdiel 255 m.n.m. Hrebienok je turistickým strediskom výstupov do Veľkej a Malej Studenej doliny alebo na Slavkovský štít. Z Hrebienka sa tiež dostanete iba za pár minút k najznámejším a najdostupnejším tatranským vodopádom. Cestou k nim sa určite zastavíte na Rainerovej chate, kde môžete obdivovať už tradične stavaný betlehem zo snehu. Pri návrate na náš Hotel Lesana*** si pripomeňte detské časy a naskočte na sánky.  Vybláznite sa na upravovanej a osvetlenej 2,6 km dlhej sánkarskej dráhe z Hrebienka do Starého Smokovca.

Lyžovačka a bežkovanie na Štrbskom plese

Štrbské pleso je známe najmä svojimi možnosťami lyžovania pre všetkých lyžiarov a milovníkov zimných športov, ktorí vyžadujú kvalitné a dlhé zjazdovky s ľahkou dostupnosťou. Okrem lyžiarskych zjazdoviek sú k dispozícii aj upravené bežkárske trate v okolí, v dĺžke niekoľkých kilometrov. Rodiny s deťmi určite uvítajú zábavné aktivity nie len pre deti v areáli doskočiska skokanských mostíkov na Štrbskom Plese. Máte možnosť zabaviť sa pri: SNOWTUBING, SNOWRAFTING SCOOTER-SNORAFTING a pod.

Hotel Lesana*** vám poskytne po každom vzrušujúcom dni vo Vysokých Tatrách možnosť načerpať sily pre ďalší nádherný deň vo Vysokých Tatrách.

Náš tím z Hotela Lesana*** vám tiež veľmi rád poradí a doporučí ďalšie  aktuálne aktivity, ktoré môžete vo Vysokých Tatrách podniknúť.

Sme tu stále pre vás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *