Leto v Tatrách - tipy na Aktivity - hotel Lesana***

Leto v Tatrách

Vysoké Tatry sú ideálnou destináciou pre letnú dovolenku. Oddýchnuť si môžete aktívne pri turistike, výletoch, na bicykli či pri netradičných aktivitách. Vybrať si môžete aj skutočne uvoľňujúce aktivity na kúpaliskách, náučných výletoch.

Turistika a výlety lanovkami

Vo Vysokých Tatrách si môžete vybrať zo 600 km značkovaných a upravovaných turistických chodníkov. Trasy sú rôznych náročností a vyberať si môžete tiež aj z množstva zážitkov.

Horskú turistiku si v Tatrách môžete tiež spojiť s výletmi na lanovkách. Z Tatranskej Lomnice môžete vyviezť na Skalnaté pleso alebo až na samý vrchol Lomnického štítu. Krásy tatranských hôr si môžete takto vychutnať aj s nezabudnuteľnými pohľadmi z hora.

Výlety lanovkami v Tatrách - Lomnický štít - hotel Lesana***

Ak chcete skutočne spoznať ducha Tatier, odporúčame vám spojiť si túru aj s návštevou horskej chaty. Vo Vysokých Tatrách vás čaká niekoľko chát. Guľáš, čaj či iné osvieženie po výstupe vám „naservírujú“ aj s nezabudniteľnými výhľadmi.

Náš tip – Chata na Zelenom plese (Brnčalka) – pre mnohých domácich aj turistov z diaľok je práve Brnčalka tou najkrajšou destináciou. Harmónia hôr, zelene a kryštálovej vody horského jazera je skutočne magickou kombináciou.

Cykloturistika priamo od hotela Lesana***

Tipy na výlety na bicykli - hotel Lesana***, Vysoké Tatry

Milovníci cyklistiky si podtatranské trasy zamilujú pri prvom šliapnutí na pedál. Na bicykel môžete nasadnúť priamo spred hotela a vychutnať si jazdy plné zážitkov. Viac informácií a mapy viac ako 300km cyklotrás pod Tatrami nájdete na www.regiontatry.sk.

Belianska Jaskyňa

Jediná sprístupnená jaskyňa vo Vysokých Tatrách a zároveň tá najväčšia kvapľová. Nachádza sa v neďalekej Tatranskej Kotline. Pozrite si unikátnu kvapľovú výzdobu, nástenné vodopády a tiež naklonený stalagmit, ktorý sa podobá na šikmú vežu v Pise.

Golf v Lomnici

Golf v Tatrách

Či ste tomuto úžasnému športu už prepadli, alebo nie, v Tatrách si môžete vychutnať špičkové golfové ihrisko na 120ha s božskými výhľadmi na ikonickú panorámu Tatier. Golfový rezort Black Stork sa nachádza vo Veľkej Lomnici, len pár minút jazdy autom z hotela Lesana***. K dispozícii je 27 jamkové ihrisko, požičovňa golfovej výstroje, golfová škola, kryté odpalisko a omnoho viac.

Zábava v Tatrách

Spojte si tradičnú turistiku s netradičnejšou zábavou. Priamo v turistických centrách Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso vás čakajú a iné zábavné aktivity. Kolobežky, trampolíny, Summer Tubing, lukostreľba či horské káry, v Tatrách je zábava skutočne pre každého.

Člnkovanie na Štrbskom Plese

Viac ako 130-ročná história tradície člnkovania na obľúbenom tatranskom plese bola pred pár rokmi znova „odomknutá“ a dnes si ju môžete vyskúšať aj vy. Z magickej hladiny Štrbského plesa si vychutnajte výhľady na Solisko či okolitú scenériu.

Aquacity Poprad

Aquaparky a vodná zábava v Tatrách - hotel Lesana

Zábava v bazénoch v zime či v lete, obľúbené Aquacity Poprad je skvelým tipom na výlet. Len 15min cesty autom od hotela Lesana*** sa môžete zabaviť vo vnútorných či vonkajších bazénoch, tobogánoch.

Termálne kúpalisko Vrbov

Taktiež len 15min od hotela sa nachádza ďalšia obľúbená destinácia milovníkov vody. Termálne kúpalisko Vrbov. Otvorené celoročne, s 10 bazénmi s minerálnou termálnou vodou alebo čírou vodou.

Múzeá, galérie, pamiatkové oblasti a folkór

Región pod Tatrami je skutočne unikátnou oblasťou. Nie je to len „goralčinou“, podtatranská história a kultúra je dodnes živá. Navštívte skutočne nezabudnuteľné pamiatky UNESCO, hrady, zažite tradičné slávnosti, ochutnajte miestnu kuchyňu a pozrite sa, ako sa pod Tatrami žilo či lyžovalo aj v minulosti.

Viac našich tipov pre výlety za kultúrou, tradíciami a folkórom tu

Výlet na Spišský hrad - hotel Lesana

Červený Kláštor a splav Dunajca

Nádherný Pieninský národný park je tiež skvelým tipom na výlet pre všetky vekové skupiny. Od hotela do centra Červeného kláštora je to len necelá hodina autom. Medzi najzaujímavejšie atrakcie patrí splavovanie Dunajca na pltiach a múzeum Červený kláštor. V okolí sa tiež nachádzajú rázovité slovenské obce so zachovalou ľudovou architektúrou a množstvo nádherných turistických trás rôznych náročností.

Výlet do Zakopaného

Pozrite si Tatry aj z tej „opačnej“ strany. Obľúbené poľské mesto Zakopané sa od hotela nachádza len vyše hodiny cesty autom. Vychutnajte si atmosféru magického turistického centra, kde vás čaká množstvo atrakcií a aktivít.

Rezervácie / Informácie

Tel. / fax: 052 / 446 78 61

Mobil: 0915 898 141

Email: lesana@lesana.sk