Dovolenka v Tatrách v zime - tipy na aktivity - hotel Lesana***

Zima v Tatrách

Zimná dovolenka v Tatrách je plná zábavy a oddychu pre každého. Užite si zábavu na svahoch aj mimo nich.

Lyžovačka vo Vysokých Tatrách

Vo Vysokých Tatrách si s radosťou zalyžuje každý. 24 kilometrov upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, nové lanovky, zábava a atrakcie aj na svahu v strediskách Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso.

Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica sa nachádza len 9 min od hotela autom. V zimnej sezóne môžete tiež využiť Skibus ZDARMA z autobusovej zastávky 400m od hotela.

Lyžovačka a snowboarding v Tatrách - Tipy na aktivity - hotel Lesana***

Lyžovačka v okolí

Ochutnajte lyžovačku aj na ďalších svahoch v Tatrách a v blízkom okolí. Cca 30min autom od hotela sa nachádza malebná tatranská dedina Ždiar so strediskami Ski Bachledova, Strachan Ski Centrum a Skicentrum Strednica. Príjemnú lyžovačku si môžete vychutnať tiež v obci Vyšné Ružbachy, len 40min od hotela.

Ak sa vydáte opačným smerom, nájdete tiež pekné svahy. V krásnom údolí podtatranského regiónu 25min autom od hotela Lesana*** sa nachádza stredisko Lopušná dolina. Takisto 25min trvá cesta aj do strediska Spišské Bystré.

Školy lyžovania a snowboardingu a požičovne výstroje

Pokiaľ ste ešte nepodľahli krásam zimných športov, v Tatrách máte príležitosť na každom kroku. Požičovne lyží a snowboardov sa nachádzajú takmer v každom lyžiarskom stredisku. Odporúčame tiež využiť služby skúsených inštruktorov pre malých a veľkých.

Zimná turistika

Výlety v Tatrách „na pešo“ si môžete vychutnať aj v zime. Časť turistických chodníkov je totižto otvorená aj počas mesiacov plných snehu. Vyberte si výlet vo vhodnej náročnosti, a tak ako v lete, aj v zime odporúčame spojiť turistiku s obedom či posedením vo vyhriatej horskej chate.

TIP – výlet na Hrebienok (pešo alebo pozemnou lanovkou) a následne na Vodopády Studeného potoka, na Reinerovu či Zamkovského chatu.

Bežkovanie

Bežecké lyžovanie a trate na bežky v Tatrách - hotel Lesana***

Na bežky môžete vybehnúť priamo spred hotela. Pod Tatrami na vás čakajú kilometre upravovaných tratí, kde si tento populárny šport môžete užiť na čerstvom tatranskom vzduchu.

Sánkovačka na Hrebienku

Užite si túto tradičnú zimnú zábavu v tatranskom štýle! Spustite sa na sánkach na trati dlhej až 2,5km! Príjemná prechádzka alebo výlet pozemnou lanovkou zo Starého Smokovca až na Hrebienok, je krok číslo 1. Krok druhý je zábava na sánkach, ktoré si môžete požičať a bláznivá jazda pre malých aj veľkých!

Výlety lanovkami

Spoznajte Tatry z hora aj pod panenskou snehovou prikrývkou! Božské výhľady z lanovky a tiež z cieľovej destinácie si môžete užiť zo strediska Tatranská Lomnica – výlet na Skalnaté pleso alebo až na samý vrchol Lomnického štítu. Výlety na lanovkách odporúčame aj v strediskách Starý Smokovec (na Hrebienok) alebo Štrbské pleso (na Solisko).

Wellness Centrum a Soľná jaskyňa hotela Lesana***

Wellness Centrum - Fínska Sauna - hotel Lesana***, Stará Lesná

Po fantastickej lyžovačke, sánkovačke, turistike či zábave na snehu je najlepším nápadom ísť sa vyhriať do sauny či uvoľniť vo vírivke. V hoteli Lesana*** vás pozývame na oddych pre telo aj dušu do novučičkého Wellness centra alebo do našej obľúbenej Soľnej jaskyne.

Viac info o Wellness Centre

Viac info o Soľnej jaskyni

Aquacity Poprad

15min autom od hotela sa nachádza vodný svet zábavy a oddychu Aquacity Poprad. V celoročne otvorenom Aquacity sa môžete vyšantiť v bazénoch, na tobogánoch, vo fitness a spinning centre. Z 350 vodných atrakcií si vyberie každý.

Galérie a múzeá

Aj počas zimných mesiacov môžete objavovať kultúru a históriu regiónu. Viac informácií o tipoch na výlety za kultúrou tu.

Tatranské koliby a tradičná kuchyňa - hotel Lesana***